Hasło:
E-mail:
?
Wyszukiwarka pokoi
Cena od:

Wyjazd od:

Wyjazd do:

Polecane

Pokój Pod Muszlą

Cena: 75 zł / osoba
Liczba osób: 2
Pokój "Pod Muszlą" - dwuosobowy z łazienką (możliwość dokwaterowania jednej osoby) Do dyspozycji gości salon wypoczynkowy połączony z jadalnią


Pokój z Widokiem

Cena: 75 zł / osoba
Liczba osób: 2
Pokój dwuosobowy z łazienką, łazienka z wanną. Pokój ma niezależne wejście i jest wyposażony w prywatny drewniany taras


  Rawiczówka  

RESTAURACJA MALIKA prowadzona przez moja córkę

Reatauracja MALIKA
ul. Świętojańska 68B, Gdynia
tel.: 58 352 00 08
www.restauracjamalika.pl

Malika to arabskie imię właścicielki lokalu Ewy Maliki Szyc Juchnowicz. Jej pierwszą ojczyzną była Algieria. Tam urodziła się i dorastała wśród wyrazistych smaków i zapachów Afryki Północnej. Romanistka z wykształcenia kilka lat temu porzuciła pracę w zawodzie dla pracy w kuchni. Pracowała w kilku Trójmiejskich restauracjach wspinając się po szczeblach kuchennej hierarchii. Przełomem w karierze okazał się udział w drugiej edycji programu „Gotuj o wszystko”, który był realizowany w ramach popularnego cyklu „Dzień dobry TVN”. Finalistka I edycji prestiżowego konkursu Top Chef w telewizji Polsat.

 

Restauracja ze smakami z basenu morza śródziemnego ze szczególnym ukierunkowaniem na kuchnię Maghrebu: Maroko, Algierii, Tunezji - kuchnia kolonialna tych krajów czyli kuchnia francuska. Dania bogate w smaki i aromaty przypraw i składników mało znanych i czasami trudno dostępnych w naszym regionie, ale jednocześnie wykorzystujące składniki lokalne i sezonowe jako bazę . Autentyczność przypraw, i dodatków do dań goście mogą zweryfikować na miejscu i zabrać je ze sobą do domu kupując w przy restauracyjnym sklepie, który stanowiąc element wystroju sali jest sam w sobie zachętą do dalszego eksperymentowania z kuchnią np w formie warsztatów, które odbywają się w tej samej sali, poza godzinami otwarcia restauracji. Tematy warsztatów są różnorodne, ważnym elementem jest oczywiście kuchnia Maliki, czyli właścicielki i szefowej kuchni restauracji, ale na pokazy gotowania zapraszani są również goście specjalni, szefowie kuchni bliższych i dalszych restauracji, oraz inne osobowości Świata kulinarnego, blogerzy, prowadzący z programów telewizyjnych. 

W restauracji królują potrawy krajów Afryki Północnej bazujące na mięsie (naturalnie z wyjątkiem wieprzowiny), rybach i owocach morza, tadżiny i kuskusy, które komponowane są przez Szefową Kuchni ze smaków, które towarzyszyły jej od dzieciństwa. Dania są bogate w smaki i aromaty przypraw i składników mało znanych i czasami trudno dostępnych w naszym regionie, ale jednocześnie wykorzystujące jako bazę lokalne i sezonowe produkty. Kolejną ważną pozycją w menu są dania z grilla lawowego, który nadaje potrawom wspaniały autentyczny dymny posmak, a kropką nad „i” jest kolonialna kuchnia Maghrebu, pod którą ukrywa się kuchnia francuska z takimi daniami jak pierś gołębia czy okoń morski z wanilią.